חיפוש
  • dzrihen

מי נמצא מאחורי המסך? על סכנות ברשת


מי נמצא מאחורי המסך? על סכנות ברשת


בשונה מכם שגדלתם בצמוד להתפתחות האינטרנט, הילדים שלכם נולדו אל עידן האינטרנט. מדובר על נוף ילדותם, וכשם שאתם מספרים להם על חוויות הילדות במשחק קלאס או קלפים, הם יספרו לילדיהם על הטכנולוגיה המתקדמת שעיצבה את ילדותם. לא ניתן להפריד את האינטרנט מהילדים, והאמת היא שזה גם לא הדבר הנכון לעשות.


מה שכן חשוב לעשות הוא ללמד את הילדים על הסכנות הטמונות בזירה הפרוצה הזו.

בסופו של דבר, הילדים מתקשרים אל מול מסכים. מי עומד מאחוריהם? לא תמיד אפשרת לדעת. בעת שאתם, ההורים, תדעו לזהות את אותן הסכנות, תוכלו ללמד את ילדיכם איך להימנע ממתחזים, פדופילים וגולשים שכל תכליתם לעשות רע.


כשבפורום של סדרה אהובה ישנו מתחזה…

הילדים מצליחים לטפח את תחומי העניין שלהם בזכות האינטרנט. ישנם פורומים וצ'טים שונים המאגדים לתוכם ילדים עם תחומי עניין משותפים. כך, הילדים זוכים להחליף חוויות וליהנות מהתכתבות עם מעריצים של סדרות, להקות, שחקנים וכיוצא בזה.באותם פורומים וצ'טים יכולים לקחת חלק גם מתחזים שהכוונות שלהם לא תמימות. סביר כי גם אתם נחשפתם לכותרות מצערות על מתחזים שפגעו בקטינות ובקטינים. לא צריך לשלול מהילדים לגלוש בפרומים וצ'טים, אך כן חשוב לנקוט באמצעי זהירות ולא להתמסר לשיחות פרטיות כל כך מהר.


"תביא לי מחר 100 שקל לכיתה, שמעת?"

מאחורי המסך אין רק מתחזים, אלא גם בריונים. לעתים, אלו שמאיימים לא יסתתרו מאחורי זהות בדויה. ולמרות זאת, הילדים לא יעשו דבר ולא ישתפו אתכם כי איימו עליהם.

הסיבה? פחד. המאיימים יכולים להיות ילדים מהשכונה, תלמידים משכבות לימוד גבוהות יותר ולעתים גם ילדים מהכיתה. לא ניתן לשלוט על מעשיהם הלא מוסריים של ילדים שבוחרים לאיים, אך בהחלט תוכלו לזהות סימני מצוקה אצל הילדים ולמנוע את מסעות ההפחדה."אמא! רוצים שאהיה דוגמנית מצליחה!"

וכן, גם ישנם נוכלים ברשת שמנצלים את תמימותם של ילדים וילדות. אותם נוכלים יודעים היכן לגלוש והיכן "לצוד" את אותו טרף קל. וכך, המון הורים מוצאים עצמם חצויים ולא יודעים איך להגיב לילדיהם.


לדוגמא: ילדה שפונה אליה באינסטגרם "סוכן דוגמניות" שמבטיח להפוך אותה לדבר הגדול הבא. כהורים, קל לכם מאד לזהות כי מדובר על מעשה הונאה, אך איך תוכלו להגיד לא להגשמת החלום של ילדתכם?


ואכן, מדובר על סיטואציה מאתגרת, אך חשוב שתדעו לעצור בזמן את בניית המגדלים באוויר. המוטיבציה היא למנוע פגיעה אפשרית בילדתכם (גופנית, רגשית או גופנית-רגשית), וגם למנוע מצב בו אתם משקיעים כסף במתחזה.


סכנות ברחבי הרשת – איך מתמודדים?

אני אוכל לחלוק אתכם טיפים מעולים, שיאפשרו לכם לזהות מצוקה בקרב ילדיכם:

  • איך תזהו כי ילדיכם מהמרים ברחבי הרשת?

  • מצוקה רגשית בעקבות בריונות, איומים וסחיטות

  • איך למנוע מצב בו פרטיהם האישיים של הילדים נחשפים?

  • איך למנוע מראש מצב של פגיעה?

  • ועוד...

הרצאה בת 60-90 דקות, תעניק לכם ארגז כלים יסודי, מקצועי ונרחב. מטרת העל: לשמור על הילדים שלכם מפני הסכנות ברשת.


7 צפיות0 תגובות