חיפוש
  • ורד פליטמן

גם באינטרנט - נגישות חובה!

עודכן: 10 ביוני 2019

חוק הנגישות שחוקק בישראל חל גם על אתרי אינטרנט! חשוב ליישם אותו בכל אתר ובהקדם. הטיפ שלי אליכם הוא – אל תתעלמו מהחוק, קודם כל יש לכולנו חובה מוסרית, מעבר לכך החוק גורר קנסות ועונשים ואלו שלא יתאימו את האתר שלהם לנגישות.   מהו חוק הנגשת המידע?

חוק המחייבת התאמות נגישות לכל אתרי האינטרנט המסחריים.

החוק קובע כי כל אתר אינטרנט המעניק מידע ו/או שירותים לציבור הרחב בישראל מחויב בהתאמות נגישות ברמה AA לפחות. לא רק דפי אתר מחויבים בהתאמות נגישות, אלא כל רכיב, כולל מסמכים שנמצאים ברשת ואפילו אפליקציות.

המשמעות היא שבנוסף לאתרים שיקבלו פטור ספציפי

מי הם בעלי מוגבלויות?בקרב האוכלוסייה הבוגרת (גיל 18-67) במדינת ישראל 22% מהאוכלוסייה הינם אנשים בעלי מוגבלויות :הנושא הכללי "מגבלה" הינו רחב ומאגד בתוכו מספר תתי נושאים: כבדי ראייה, עיוורים, חולי אפילפסיה, בעלי הפרעות קשב וריכוז, בעיות בהבנת השפה, קשישים ואנשים בעלי מוגבלות פיזית. איך זה בא לידי ביטוי?קשיי ראייה: ביצוע התאמות לשיפור הניגודיות באתר, הגדלת פונטים, זמינות ותפקוד נכון של האתר בקוראי מסך, העברה של מידע באופן שאינו תלוי בראיית צבעים ועודקשיי שמיעה: הגשת התכנים בדרך שאינה מחייבת האזנה לתוכןקשיים מוטוריים: בניית האתר בדרך שתאפשר לגלוש באתר ללא צורך בשימוש בעכבר או מקלדתקשיי קשב וריכוז: על ידי צמצום העומס החושי על הגולשקשיי קריאה ותקשורת: הטמעת מנגנוני עזרה, פירוש מונחים והתמצאות בתוכן, הקפדה על שפה פשוטה, דקדוק בסיסי ועודלמה חשוב להנגיש את האתר שלכם?

כל אותם אנשים בעלי מוגבלויות שצוינו בסעיף הקודם הינם לקוחות פוטנציאלים אשר מבקרים באתרי האינטרנט הרגילים, רוכשים מוצרים, קוראים מאמרים, ועושים שימוש במידע אשר מופץ ברחבי הרשת – בדיוק כמו כולנו.

הסטטיסטיקה מוכיחה כי עסק אשר בוחר לבצע התאמות נגישות באתר האינטרנט שלו לאנשים בעלי מוגבלויות חושף את השירותים שלו לכ-35% יותר מבקרים, ובלא פחות מאשר 25% את הרווחים המגיעים באמצעות אתר האינטרנט שברשותו

מה צריך לעשות?לפנות למתכנת של האתר ולבקש לבצע נגישות בהתאם להנחיות.

4 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול